Ponedjeljak, 31 Oktobar 2022 12:12

31. Republičko takmičenje geodetskih i građevinskih škola Srbije

Učenici Srednje građevinsko-geodetske škole iz Sarajeva, na poziv direktora Škole za dizajn tekstila i kože iz Novog Pazara gospodina Mehe Camovića, učestvovali su na 31. Republičkom takmičenju geodetskih i građevinskih škola Srbije. Takmičenje je održano od 13.-15.maja 2022.godine,a u jedanaest disciplina takmičilo se ukupno 26 škola i 132 učenika. Ove godine takmičenje je dobilo i međunarodni karakter, jer su pored već pomenute škole iz Sarajeva, učestvovali i učenici Građevinske škole iz Banja Luke, te učenici Srednje građevinsko-geodetske škole “Inž.Marko Radević” iz Podgorice, Crna Gora. Našu školu predstavljali su sljedeći učenici: Alić Hana, Bajtarević Edna i Gibanica Elmedina koje su se takmičile u teorijskim, te Gušo Sedad i Prijić Alem u praktičnim disciplinama. U pratnji učenika bili su direktor škole Demir Asmir i mentori Malanović Edis i Smajić Saudin. Naši učenici su bodovani izvan zvanične konkurencije ali sa ponosom možemo reći, da su ostvarili zapažene rezultate i da su dostojno predstavili našu školu, grad Sarajevo i Bosnu i Hercegovinu. Učenica Bajtarević Edna osvojila je drugo mjesto u takmičenju iz Geodetskih mjerenja i računanja, a pohvale žirija za izvanredno urađen praktičan rad dobio je Gušo Sedad. Ovo je bila jedinstvena prilika za razmjenu iskustava kako učenika, tako i nastavnog kadra građevinske i geodetske struke.Zahvaljujemo se učenicima i uposlenicima Škole za dizajn kože i tekstila, kao i Predsjedniku Udruženja geodetskih i građevinskih škola Srbije Isi Planiću na pozivu i gostoprimstvu. Posebnu zahvalnost dugujemo Ministarstvu za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo i ministrici Naidi Hota-Muminović na podršci.